Schowek (0)

 
 
 

Prasa

 
 
 

Pabianice, 06.10.2016 - Firma Uzin Polska na targach wykładzinowych Polflor

Firma Uzin Polska na targach wykładzinowych Polflor w Pabianicach 2016 zaprezentowała marki UZIN, WOLFF oraz RZ.

Październik w tym roku obfitował w interesujące spotkania branżowe. Jednym z nich było Polflor Flooring Fair&Conference, które odbyło się w pabianickiej Fabryce Wełny. Nasz partner - firma Polflor - zaprosił prawie 300 przedstawicieli branży wykładzinowej do wymiany doświadczeń.

W centrum uwagi tej konferencji znalazł się Inwestor. Przez dwa dni rozmawialiśmy o komunikacji z inwestorami i ich potrzebach. Ciekawe panele dyskusyjne, w których brali udział zarówno wykonawcy, jak i projektanci czy dystrybutorzy, próbowały przybliżyć nas do określenia nowoczesnych i skutecznych sposobów przestawiania oferty.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się strefa testów, w której wzięliśmy aktywny udział. Nasi technicy prezentowali możliwości nowoczesnych rozwiązań do montażu wykładzin. Produktowym motywem przewodnim konferencji były podłogi winylowe, dlatego podczas prezentacji skupiliśmy się na pokazywaniu materiałów dedykowanych tym okładzinom.

Wśród nich nie mogło zabraknąć kleju UZIN KE 66 New, który doskonale utrzymuje wymiary posadzki oraz zmniejsza ryzyko punktowego wgniatania zamontowanej podłogi. Jest odporny na działanie wysokich temperatur, więc sprawdzi się także w bardzo nasłonecznionych miejscach. Maciej Załęski w swoich prezentacjach mówił także o kleju UZIN KE 2000 S, który coraz częściej stosowany jest do montażu LVT na ścianach, a charakteryzuje go wysoka wytrzymałość i całkowity brak rozpuszczalników. Ciekawość wśród uczestników konferencji wzbudził też nasz niezwykle ekologiczny klej kontaktowy do montażu wykładzin profili oraz listew - UZIN WK 222. Nie zawiera rozpuszczalników, a zatem pozwala na prowadzenie prac montażowych bez negatywnego oddziaływania na zdrowy klimat w pomieszczeniach.

- Zaprosiliśmy firmę Uzin, ponieważ nie można mówić o wykładzinach bez informacji na temat montażu. Wielu z naszych dystrybutorów i wykonawców stosuje produkty Uzin, więc oczywiste było, że podczas naszej konferencji nie może zabraknąć tak ważnych dla nich informacji - mówi Katarzyna Baranowska z firmy Polflor, organizatora konferencji. - W strefie Testów był cały czas tłok – uczestnicy konferencji pytali, przyglądali się kolejnym produktom, ale również bardzo chętnie sami testowali możliwości montażu różnego typu wykładzin na różnych klejach.

Nasze prezentacje i pokazy cieszyły się dużym zainteresowaniem przedstawicieli branży - z konferencji wróciliśmy bogatsi o nowe kontakty i doświadczenia, którymi dzielono się także w kuluarowych rozmowach.